Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Skontaktuj się z nami:

Tel. (+48) 606 406 158

Nasi specjaliści dostępni są:

od poniedziałku do piątku: 8:00-18:00

 

w piątki od 8:00 do 13:00 ze względu

na godziny wewnętrzne dla zespołu,

uprzejmie prosimy o kontakt mailowy

E-mail: sowa@uj.edu.pl

 

W celu umówienia spotkania prosimy o uzupełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na naszej stronie głównej.

 

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś w kryzysie, masz problemy emocjonalne lub cierpisz psychicznie.

 

Sprawy administracyjno-organizacyjne 

kontakt od poniedziałku do piątku
w godz. 8:30-15:00 
tel. 12 663 36 83
e-mail: sowa@uj.edu.pl

 

ul. Kopernika 27
31-501 Kraków

                                              

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

ZNAJDZIESZ NAS TUTAJ:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

FAQ - często zadawane pytania

Zebraliśmy w jedynym miejscu najczęściej zadawane przez Was pytania.

Jeżeli masz wątpliwości dotyczące zasad funkcjonowania naszego Ośrodka, zapoznaj się z poniższymi pytaniami i odpowiedziami.

Jeśli nie znajdziesz pytania, które Cię interesuje, zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość e-mail. 

 

Aby umówić się do Ośrodka SOWA na osobiste spotkanie indywidualne, wypełnij formularz zgłoszeniowy, dostępny na naszej stronie internetowej www.sowa.uj.edu.pl 

 

Otwórz FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY za pomocą MS Forms. Aby wypełnić formularz, zaloguj się do swojego konta UJ. Zaakceptuj wymagane zgody (przy wizycie osobistej w Ośrodku SOWA, poprosimy Cię o podpisanie dokumentów RODO w formie papierowej). Prześlij nam uzupełniony formularz. Zaczekaj na kontakt mailowy ze strony specjalistów SOWA.

Tak. Pod numerem dyżurnym: (+48) 606 406 158 możesz porozmawiać ze specjalistą od razu.  

W większości sytuacji pomoc zostanie udzielona natychmiast, ale w zależności od dostępności naszych specjalistów, może zdarzyć się, że specjalista poprosi Cię o uzupełnienie formularza kontaktowego - wówczas zostaniesz zapisany na pierwszy wolny termin.

Jeżeli chcesz przełożyć lub odwołać konsultację pierwszorazową, zadzwoń na numer dyżurny 606 - 406 - 158 lub napisz mail pod adres sowa@uj.edu.pl
 
Jeżeli chcesz przełożyć odwołać kolejną konsultację - skontaktuj się mailowo lub na MS Teams ze swoim specjalistą. Adresy mailowe pracowników dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce "Zespół".

Specjaliści dyżurują w określonym harmonogramie. Nie wszyscy są dostępni codziennie. Przy okazji konsultacji, umów się ze swoim psychologiem, w jakiej formie będziecie się komunikować (np. e-mail, MS Teams).  Możesz również zadzwonić do sekretariatu Ośrodka SOWA.

Na bieżąco, w zależności od dyspozycyjności osób dyżurujących, w godzinach pracy Ośrodka.

Zwykle pojedyncza konsultacja trwa ok. 45-50 minut. Zazwyczaj potrzeba kilku spotkań, aby zidentyfikować problem i odpowiednio dobrać formę pomocy. Ilość spotkań zależy od specyfiki i potrzeb osoby studiującej oraz jej indywidualnej sytuacji i jest proponowana przez specjalistę podczas spotkań konsultacyjnych. 

Staramy się, żeby czas oczekiwania na konsultacje był jak najkrótszy, jednak może się on różnić w zależności od aktualnego okresu w trakcie roku.

Tak - w Ośrodku SOWA proponujemy pomoc studentom obcojęzycznym. Aby zapisać się na konsultację w j. angielskim za pomocą formularza zgłoszeniowego zapraszamy na stronę: https://sowa.uj.edu.pl/contact-us

Tak. Wtedy odbywają się ponowne konsultacje w celu zbadania kontekstu zgłoszenia i dobrania adekwatnych form pomocy. Jeżeli to możliwe, zostaniesz zapisany do osoby, z którą konsultował_ś się podczas poprzednio.

Obie opcje są możliwe, choć preferujemy konsultacje osobiste. Odbywają się one w naszej siedzibie przy ul. Kopernika 27. Jeśli z jakiegokolwiek powodu wolisz umówić się na wizytę zdalną - poinformuj o tym w formularzu zgłoszeniowym. Obecnie nie zakładamy przejścia na wyłącznie zdalne konsultacje, ale jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce (np. z powodu prac remontowych lub restrykcji pandemicznych), poinformujemy o tym na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Nie pomagamy w kwestiach technicznych oraz formalnych, jak wsparcie finansowe, adaptacja procesu studiowania, wymagania wizowe itd. Jeśli szukasz pomocy w takich kwestiach, spróbuj skontaktować się ze swoim sekretariatem/dziekanatem, DON-em lub Welcome Center UJ (w zależności od Twojego problemu).

Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. W uzgodnieniu z osobą studiującą decyzję w kwestii wizyty psychiatrycznej podejmuje psycholog_żka prowadzący_a. Korzystanie z pomocy psychiatrycznej w naszym Ośrodku możliwe jest wyłącznie w okresie, kiedy osoba studiująca pozostaje w regularnym kontakcie psychologicznym w SOWA.

W SOWIE oferujemy krótkoterminowe wsparcie psychologiczne oraz wsparcie w kryzysie. Istnieje możliwość rozmowy z psychologiem i wspólnego przyjrzenia się sytuacji problemowej. 

Numer dyżurny (+48) 606 406 158 to numer, pod który możesz zadzwonić w momencie kryzysu i telefonicznie porozmawiać ze specjalistą od razu. 

Zalecamy jednak umówienie się z wyprzedzeniem na osobiste spotkanie indywidualne za pomocą formularza kontaktowego, dostępnego na naszej stronie internetowej. 

Zajęta lina oznacza, że trwa inna rozmowa. Zawsze staramy się oddzwonić, tak szybko, jak tylko to możliwe. Prosimy o wyrozumiałość. 

Odpowiedź możliwa jest w momencie, kiedy terapeuta będzie na swoim dyżurze.

To zależy, jakiej potrzebujesz pomocy - ponieważ nie zajmujemy się każdym problemem. Zajrzyj na naszą stronę internetową do zakładki: O nas / Kiedy warto zgłosić się do SOWA? Jeśli nadal masz wątpliwości, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, podczas którego odpowiemy na Twoje pytania. Odpowiedzi udzieli również sekretariat SOWA. 

Specjalista zapyta Cię o przyczyny i okoliczności zgłoszenia do Ośrodka, Twoje potrzeby i cele. Staramy się każdorazowo dopasować naszą pomoc do specyfiki danej sytuacji oraz sprawić, aby spotkania przebiegały w atmosferze zaufania. 

 

Prosimy o kontakt z sekretariatem SOWA w sytuacjach, gdy:  

- chcesz zapisać się na pierwszorazową konsultację,

- chcesz poinformować o chorobie lub potrzebujesz zmienić termin umówionej konsultacji, 

- w sytuacji wątpliwości, np. gdy nie wiesz jak dotrzeć do SOWY, 

- gdy chcesz potwierdzić termin zaplanowanego spotkania, 

- gdy nie wiesz, gdzie przyjmuje psychiatra, a masz umówioną konsultację, 

- gdy nie wiesz, z jakimi problemami możesz zgłosić się do naszego Ośrodka. 

W SOWIE nie otrzymasz:

-opinii psychologicznych,  

-badań psychologicznych, testów, 

-diagnozy psychologicznej, 

-zwolnień lekarskich, 

-psychoterapii długoterminowej,  

-adaptacji w DON,  

-informacji na temat innego studenta, 

-gwarancji, że konsultacje od razu przyniosą oczekiwaną ulgę - wiele czynników składa się na dany problem, który zwykle wymaga starannego rozeznania i dopasowania środków zaradczych – nasze interwencje wymagają czasu. 

Nie pośredniczymy w umawianiu konsultacji poza SOWA. 

SOWA oferuje wsparcie psychologiczne, natomiast jeśli chodzi o wsparcie dotyczące procesu studiowania - pomocny będzie Dział ds. Osób Niepełnosprawnych (DON), który oferuje wsparcie dla osób studiujących z wszelkiego rodzaju problemami zdrowotnymi, (także z tymi z zakresu zdrowia psychicznego), w zakresie adaptacji procesu studiowania.  

Aby móc odnieść się do problemów i zaproponować adekwatną pomoc, zachęcamy do kontaktu telefonicznego. 

Wybierając się do SOWY warto kierować się na Ogród Botaniczny UJ, gdyż Ośrodek SOWA znajduje się “na terenie” Ogrodu – przy ul. Kopernika 27. Po przekroczeniu dużej murowanej bramy ogrodu, stajemy na dziedzińcu, na wprost Pałacyku Śniadeckich - przy wejściu do niego znajduje się oznaczenie kierujące do SOWY. Kierujemy się w lewo, gdzie w rogu znajduje się mniejszy budynek, który jest naszą siedzibą. Proszę dzwonić dzwonkiem; konsultacje odbywają się na I piętrze.

Nie. Z tego rodzaju kwestiami warto zwrócić się do DON UJ. 

Nie. Nie dublujemy pomocy psychiatrycznej, nie wchodzimy w kompetencje innych lekarzy. Jeżeli masz swojego stałego specjalistę, warto utrzymać ciągłość wizyt. 

Nie. Jeżeli potrzebujesz zwolnienia lekarskiego udaj się do lekarza pierwszego kontaktu lub właściwego specjalisty. 

Nie. Kwestiami przedłużenia zaliczeń lub adaptacji toku studiowania zajmuje się DON UJ. 

Kontakt z konkretnym specjalistą w SOWA uwarunkowany jest w dużej mierze dostępnością terminów. Możesz zaproponować osobę, z którą chcesz umówić się na konsultacje, jednak może okazać się, że ze względów bieżącej dostępności, zostanie Ci zaproponowany kontakt z innym specjalistą.