Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

KONTAKT

Skontaktuj się z nami - sobota 10.04.2021:

w godz. 9:00-14:00:
tel. 539 674 653

Nasi specjaliści dostępni są:

od poniedziałku do piątku: 8.00-18.00
soboty: 9.00-14.00
e-mail: sowa@uj.edu.pl

ul. Kopernika 27
31-501 Kraków

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś w kryzysie, masz problemy emocjonalne lub cierpisz psychicznie.

Sprawy administracyjno-organizacyjne 
kontakt od poniedziałku do piątku
w godz. 8:30 - 15:00 
tel. 12 663 36 83
e-mail: sowa@uj.edu.pl

Kierownik SOWA p. Jagna Kazienko
dostępna jest pod numerem 606 406 158
e-mail: jagna.kazienko@uj.edu.pl

Zastępca kierownika SOWA
p. Magdalena Pająk
dostępna jest pod numerem 506 006 752
e-mail: magdalena.pajak@uj.edu.pl

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

ZNAJDZIESZ NAS TUTAJ:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kto pracuje w ośrodku?

W centrum pracują doświadczeni psycholodzy, psychoterapeuci i interwenci kryzysowi. Większość osób które, prowadzą interwencje nie są zatrudnione w naszej uczelni. Nie spotkasz się z nimi potem na zajęciach.

Wykłady i zajęcia warsztatowe prowadzone są przez ekspertów w danej dziedzinie. Zawsze zanim zgłosisz się do grupy czy na wykład, będziesz wiedział, kto prowadzi zajęcia.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

 

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zespół

mgr Jagna Kazienko - kierownik Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji

mgr Jagna Kazienko - kierownik Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz całościowe szkolenie podyplomowe organizowane przez  Katedrę Psychiatrii CMUJ przygotowujące do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty (obecnie w trakcie certyfikacji).  Jestem certyfikowanym terapeutą środowiskowym. Ukończyłam kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Krakowskim Instytucie Psychoterapii, Ośrodku Poradnictwa i Terapii Rodzin Fundacji „Dom Terapii”,  Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Bochni, oddziale dziennym  PZP Pro-Psyche, oraz prowadząc własną praktykę w gabinecie.  Lubię pracować z grupami, rodzinami.  Prowadziłam szkolenia liczne szkolenie z zakresu umiejętności  miękkich,  komunikacji, radzenia sobie ze stresem, asertywności. Zajmuje się pomocą psychologiczną i psychoterapią osób  z zaburzeniami emocjonalnymi, nerwicowymi, osobowościowymi. W obszarze  psychologii interesuje mnie problematyka  relacyjna szczególnie w rodzinie  oraz radzenia sobie z traumą i kryzysami rozwojowymi.

Prywatnie lubię spędzać czas przy dobrej książce, jestem „filmożercą”, cenię sobie także kontakt z naturą zarówno fauną jak i florą.  

 

tel. 606 406 158
e-mail: jagna.kazienko@uj.edu.pl

mgr Magdalena Pająk - zastępca kierownika Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji

mgr Magdalena Pająk - zastępca kierownika Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji

Jestem psychologiem, pedagogiem, psychoterapeutą w trakcie certyfikacji, a także zastępcą kierownika Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując na oddziałach psychosomatyki, neurologii i psychogeriatrii. Prowadziłam liczne szkolenia z zakresu umiejętności miękkich.

 

tel. 506 006 752
e-mail: magdalena.pajak@uj.edu.pl

lek. med. Krzysztof Bańczyk

lek. med. Krzysztof Bańczyk

Ukończyłem Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Pracuję jako lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z psychiatrii dorosłych. Interesują mnie zaburzenia psychiczne młodych dorosłych, zaburzenia afektywne, zaburzenia wynikające z czynników środowiskowych i stylu życia.

Pasjonuję się piłką nożną, kawą oraz kulinariami.

e-mail: krzysztof.banczyk@uj.edu.pl

mgr Cezary Barański

mgr Cezary Barański

Jestem psychologiem (Uniwersytet Jagielloński) i seksuologiem (Warszawski Uniwersytet Medyczny). Szkoliłem się terapeutycznie w nurcie systemowym (Ośrodek Szkoleń Systemowych) i poznawczo-behawioralnym (Uniwersytet SWPS). Doświadczenie zawodowe zdobywałem m. in. w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zawodowo interesują mnie metody terapeutyczne poparte badaniami (Evidence Based Practce), psychologia systemowa oraz międzykulturowa, którą łączę z fascynacją podróżami i reportażami.


 

tel. 532 548 806

e-mail: cezary.baranski@uj.edu.pl

mgr Lucyna Bogacz-Jonas

mgr Lucyna Bogacz-Jonas

Jestem  psychologiem, psychoterapeutką, ukończyłam całościowe szkolenie przygotowujące mnie do certyfikatu psychoterapeuty SNPiTR PTP. Kończyłam kurs z zakresu pracy z ciałem, pracowała m.in. w ośrodku interwencji kryzysowej, punkcie konsultacyjnym dla ofiar przemocy domowej, na oddziale psychiatrycznym w Domu Pomocy Społecznej. Obecnie jestem w trakcie szkolenia z Psychodramy wg Moreno w Polskim Instytucie Psychodramy.

Interesuję się pracą z osobami w depresji, z zaburzeniami osobowości. Prywatnie  lubię wyprawy górskie, dosłownie każdy rodzaj ruchu, a w wolnym czasie słucham muzyki.

 

tel. 883 348 620

e-mail: lucyna.bogacz-jonas@uj.edu.pl

mgr Marta Kogut-Lechowicz

mgr Marta Kogut-Lechowicz

Jestem psychologiem i psychoterapeutką. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Stażowałam w różnych ośrodkach m.in. Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki, Katedrze Psychoterapii UJ CM, a także pracowałam w Ośrodku Poradnictwa i Terapii Rodzin w Krakowie oraz jako interwent kryzysowy w Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach. Na co dzień pracuję indywidualnie, z rodzinami, a także z parami w prywatnej poradni Mind Center. Swoja pracę poddaje regularnej superwizji.

Interesuję się terapią psychodynamiczną i psychoanalityczną, terapią rodzin i par, a także gotowaniem i zdrowym odżywaniem.

tel. 539 672 826

e-mail: marta.kogut@uj.edu.pl

mgr Marta Kubisiak

mgr Marta Kubisiak

Jestem psycholożką i interwentką kryzysową. Ukończyłam psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim i studia podyplomowe z tematyki kryzysów psychicznych i interwencji kryzysowej. Poza SOWA, pracuję w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krakowie (od 2012 r.), a wcześniej zdobywałam doświadczenie na praktykach i wolontariacie, m.in. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Myślenicach oraz jako wolontariuszka ds. pomocy psychologicznej po powodzi w 2010 r. Wolny czas spędzam na czytaniu, nauce języków obcych i angażowaniu się w różne formy aktywizmu.

 

tel. 883 342 612

e-mail: marta.kubisiak@uj.edu.pl

mgr Dorota Maciaszek

mgr Dorota Maciaszek

Jestem socjologiem, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Mam ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej. Szczególnie zajmuję się interwencją kryzysową, pracą z traumą (jestem certyfikowanym terapeutą EMDR - PTTEMDR), pracą z żałobą, kryzysami osobistymi i rodzinnymi.

Prywatnie - lubię jazz, morze i koty.

 

 

 

tel. 883 348 309

e-mail: dorota.maciaszek@uj.edu.pl

mgr Monika Mazur

mgr Monika Mazur

Jestem specjalistą psychologiem klinicznym, psychoterapeutką. Ukończyłam psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, podyplomowe szkolenie specjalizacyjne w ramach psychologii klinicznej człowieka dorosłego oraz podyplomowe szkolenie psychoterapeutyczne w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Mam wieloletnie doświadczenie pracy na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego Szpitala Klinicznego im. dr J. Babińskiego w Krakowie. Pracowałam również na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym. Zajmuję się diagnozą, pomocą psychologiczną dla osób w kryzysach, z zaburzeniami psychotycznymi oraz psychoterapią osób z problematyką nerwicową, depresyjną i osobowości. Interesują mnie również zagadnienia związane z psychologią zdrowia.

 

tel. 513 918 779

e-mail: monika1.mazur@uj.edu.pl

mgr Aleksandra Michalska

mgr Aleksandra Michalska

Jestem absolwentką kierunku Psychologia Ogólna na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam również stosunki międzynarodowe oraz rosjoznawstwo. Doświadczenie w zawodzie psychologa zdobywałam w Poradni Zdrowia Psychicznego i na Oddziale Dziennym „Pro Vita” Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień oraz w Centrum Rozwoju STER. Ukończyłam 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, szczególnie interesuje mnie tematyka terapii zaburzeń osobowości.

W czasie wolnym chętnie wybieram się na rower czy jogę, lubię czas spędzany w ogrodzie. Przepadam za kuchnią wegetariańską, literaturą i kinem s-f oraz muzyką elektroniczną. 

 

tel. 539 674 653

e-mail: aleksandra.michalska@uj.edu.pl

mgr Michał Niewiński

mgr Michał Niewiński

Z wykształcenia jestem psychologiem, psychoterapeutą. Ukończyłem kurs przygotowujący do certyfikatu psychoterapeuty Fundacji Krakowskiej Katedry Psychiatrii. Pracowałem między innymi w punkcie interwencji dla ofiar przemocy domowej przy GOPS, Ośrodku pomocy dla dzieci z zaburzeniami zachowania i emocji "Parkowa", Fundacji "Dom terapii" w Tarnowie, oraz jako psycholog szkolny w V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

W czasie wolnym lubię rysować oraz relaksować się uprawiając tai-chi i bieganie.

 

tel. 795 545 799

e-mail: michal.niewinski@uj.edu.pl

mgr Katarzyna Podgórska

mgr Katarzyna Podgórska

Jestem psychologiem i psychoterapeutką, w trakcie certyfikacji PTP. Doświadczenie zdobywałam podczas staży: na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Behawioralnych Szpitala Uniwersyteckiego, w Ambulatorium Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii CM UJ, oraz w Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki Katedry Psychiatrii CM UJ, a także podczas pracy w Ośrodku Poradnictwa i Terapii Rodzin w Krakowie. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. 

W wolnym czasie podróżuję z daleka od szlaków turystycznych. 

 

tel. 883 347 433

e-mail: katarzyna.1.podgorska@uj.edu.pl

mgr Alicja Strycharczyk

mgr Alicja Strycharczyk

Jestem psychologiem i psychoterapeutką, absolwentką psychologii stosowanej Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam całościowe szkolenie podyplomowe (5 letnie) przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty w ramach Sekcji Psychoterapii i Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie kliniczne zdobyłam m.in. w Klinice Psychiatrii CMUJ. Prowadzę psychoterapie w nurcie psychodynamicznym. Pracuję pod regularną superwizją. 

tel. 883 343 295

e-mail: alicja.strycharczyk@uj.edu.pl

mgr Marzena Trytek

mgr Marzena Trytek

Jestem psychologiem, psychoterapeutką w trakcie czteroletniego szkolenia w terapii poznawczo-behawioralnej w Krakowie. Ukończyłam następujące szkolenia profesjonalne: Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ I), seksualność dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Szczególny obszar moich zainteresowań to: psychofizjologia stresu, zaburzenia lękowe, zaburzenia emocjonalne, depresja oraz zaburzenia psychosomatyczne. 

Lubię sport, podróże i literaturę faktu.

 

 

tel. 883 342 852

e-mail: marzena.trytek@uj.edu.pl

mgr Marta Falarz - pracownik sekretariatu

mgr Marta Falarz - pracownik sekretariatu

Jestem absolwentką pedagogiki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Wolne chwile najchętniej spędzam w otoczeniu przyrody oraz przy dobrej książce, interesują mnie zwłaszcza reportaże i literatura faktu.

tel. 12 663 36 83
e-mail: marta.falarz@uj.edu.pl

Weronika Juszczak - pracownik sekretariatu

Weronika Juszczak - pracownik sekretariatu

Jestem pracownikiem sekretariatu SOWA, natomiast prywatnie kocham podróże, najbardziej te w dalekie zakątki świata, poznawanie nowych kultur oraz ludzi z pasją.

tel. 519 307 770
e-mail: weronika.juszczak@uj.edu.pl

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Superwizorzy

dr Wanda Badura-Madej

Superwizor Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji. Specjalista z zakresu psychologii klinicznej, psychoterapeuta i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Współtwórczyni Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Krakowie, w którym pełniła rolę dyrektora do 2008 roku.

dr hab. n. med. Maciej Pilecki

dr hab. n. med. Maciej Pilecki

Superwizor Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji. Specjalista psychiatrii ogólnej oraz dzieci i młodzieży, certyfikowany psychoterapeuta, superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psychoterapeuta European Association for Psychotherapy, Lider Grup Balinta Międzynarodowego Towarzystwa Balintowskiego. Kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, Katedry Psychiatrii UJ CM. Pełni również obowiązki kierownika Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.