Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Skontaktuj się z nami:

Tel. 606 406 158

Dyżurujemy:

Poniedziałek - czwartek, godz. 8:00-18:00

Piątek, godz. 13:00-18:00

 

UWAGA! Od lipca 2022 r. nasi specjaliści dyżurują pod numerem tel. 606 406 158

Zapisy na konsultacje odbywają się za pomocą formularza zgłoszeniowego - dostępny jest on na naszej stronie głównej

W okresie wakacyjnym Ośrodek SOWA UJ czynny jest od pn do pt w godz. 8.00-18.00

 

Nasi specjaliści dostępni są:

od poniedziałku do piątku: 8.00-18.00

e-mail: sowa@uj.edu.pl

ul. Kopernika 27
31-501 Kraków

W celu umówienia spotkania prosimy o uzupełnienie formularza zgłoszeniowego, dostepnego na naszej stronie głównej.

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś w kryzysie, masz problemy emocjonalne lub cierpisz psychicznie.

 

Sprawy administracyjno-organizacyjne 

kontakt od poniedziałku do piątku
w godz. 8:30 - 15:00 
tel. 12 663 36 83
e-mail: sowa@uj.edu.pl

Kierownik SOWA p. Jagna Kazienko
e-mail: jagna.kazienko@uj.edu.pl

Zastępca kierownika SOWA
p. Magdalena Pająk
dostępna jest pod numerem 506 006 752
e-mail: magdalena.pajak@uj.edu.pl
                                                     

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

ZNAJDZIESZ NAS TUTAJ:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kto pracuje w ośrodku?

Zespół SOWA to specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci, interwenci kryzysowi, pracujący w różnych nurtach.

Różnorodność podjeść nie jest dla nas przeszkodą, wręcz przeciwnie, cieszymy się z niej, dzielimy się wiedzą oraz korzystamy z profesjonalnej superwizji. To, co nas łączy, to troska i indywidualne podeście do człowieka i jego problemów.

Kryzysy są nieodłączną częścią życia każdego człowieka. Okres studiowania to jeden z tych momentów, w którym rozmowa z drugim człowiekiem pomoże wrócić do równowagi. 

Większość osób, które prowadzą interwencje nie są zatrudnione w naszej uczelni. Nie spotkasz się z nimi potem na zajęciach.

Staramy się stworzyć bezpieczne warunki do poufnej rozmowy, na każdy ważny oraz trudny dla Was temat.

Zapraszamy do kontaktu!

Zapoznaj się z aktualnymi dyżurami TUTAJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

 

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zespół

mgr Jagna Kazienko - kierownik Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz całościowe szkolenie podyplomowe organizowane przez  Katedrę Psychiatrii CMUJ przygotowujące do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty (obecnie w trakcie certyfikacji).  Jestem certyfikowanym terapeutą środowiskowym. Ukończyłam kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Krakowskim Instytucie Psychoterapii, Ośrodku Poradnictwa i Terapii Rodzin Fundacji „Dom Terapii”,  Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Bochni, oddziale dziennym  PZP Pro-Psyche, oraz prowadząc własną praktykę w gabinecie.  Lubię pracować z grupami, rodzinami.  Prowadziłam szkolenia liczne szkolenie z zakresu umiejętności  miękkich,  komunikacji, radzenia sobie ze stresem, asertywności. Zajmuje się pomocą psychologiczną i psychoterapią osób  z zaburzeniami emocjonalnymi, nerwicowymi, osobowościowymi. W obszarze  psychologii interesuje mnie problematyka  relacyjna szczególnie w rodzinie  oraz radzenia sobie z traumą i kryzysami rozwojowymi.

Prywatnie lubię spędzać czas przy dobrej książce, jestem „filmożercą”, cenię sobie także kontakt z naturą zarówno fauną jak i florą.  

 

e-mail: jagna.kazienko@uj.edu.pl

mgr Magdalena Pająk - zastępca kierownika Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji

Jestem psychologiem, pedagogiem, psychoterapeutą w trakcie certyfikacji, a także zastępcą kierownika Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując na oddziałach psychosomatyki, neurologii i psychogeriatrii. Prowadziłam liczne szkolenia z zakresu umiejętności miękkich.

 

tel. 506 006 752
e-mail: magdalena.pajak@uj.edu.pl

lek. med. Krzysztof Bańczyk

Jestem lekarzem psychiatrą. Ukończyłem Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Szkolenie specjalizacyjne odbyłem w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Pracuję w Poradni Terapii Rodzin SU i Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki CM UJ. Jestem psychoterapeutą w trakcie szkolenia. Z Ośrodkiem SOWA związany jestem od początku jego istnienia. 

Interesują mnie zaburzenia psychiczne młodych dorosłych, zaburzenia afektywne, zaburzenia wynikające z czynników środowiskowych i stylu życia.

Pasjonuję się piłką nożną, squashem, kawą oraz kulinariami.

e-mail: krzysztof.banczyk@uj.edu.pl

 

mgr Lucyna Bogacz-Jonas

Jestem  psychologiem, psychoterapeutką, ukończyłam całościowe szkolenie przygotowujące mnie do certyfikatu psychoterapeuty SNPiTR PTP. Kończyłam kurs z zakresu pracy z ciałem, pracowała m.in. w ośrodku interwencji kryzysowej, punkcie konsultacyjnym dla ofiar przemocy domowej, na oddziale psychiatrycznym w Domu Pomocy Społecznej. Obecnie jestem w trakcie szkolenia z Psychodramy wg Moreno w Polskim Instytucie Psychodramy.

Interesuję się pracą z osobami w depresji, z zaburzeniami osobowości. Prywatnie  lubię wyprawy górskie, dosłownie każdy rodzaj ruchu, a w wolnym czasie słucham muzyki.

 

e-mail: lucyna.bogacz-jonas@uj.edu.pl

mgr Marta Kogut-Lechowicz

Jestem psychologiem i psychoterapeutką. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Stażowałam w różnych ośrodkach m.in. Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki, Katedrze Psychoterapii UJ CM, a także pracowałam w Ośrodku Poradnictwa i Terapii Rodzin w Krakowie oraz jako interwent kryzysowy w Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach. Na co dzień pracuję indywidualnie, z rodzinami, a także z parami w prywatnej poradni Mind Center. Swoja pracę poddaje regularnej superwizji.

Interesuję się terapią psychodynamiczną i psychoanalityczną, terapią rodzin i par, a także gotowaniem i zdrowym odżywaniem.

DŁUŻSZA NIEOBECNOŚĆ

e-mail: marta.kogut@uj.edu.pl

mgr Marta Kubisiak

Jestem psycholożką i interwentką kryzysową. Ukończyłam psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim i studia podyplomowe z tematyki kryzysów psychicznych i interwencji kryzysowej. Przez wiele lat pracowałam w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krakowie, a wcześniej zdobywałam doświadczenie na praktykach i wolontariacie, m.in. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Myślenicach oraz jako wolontariuszka ds. pomocy psychologicznej po powodzi w 2010 r. Wolny czas spędzam na czytaniu, nauce języków obcych i angażowaniu się w różne formy aktywizmu.

 

e-mail: marta.kubisiak@uj.edu.pl

 

I am a psychologist and a crisis intervention specialist. I have a master's degree in Applied Psychology from Jagiellonian University. I have also completed postgraduate studies regarding crisis intervention and psychological crises. I worked in the Crisis Intervention Center in Kraków for many years, and earlier gained experience volunteering in the Crisis Intervention Center in Myślenice and in Sandomierz district after the 2010 flood, among other places.

In my free time, I like to read, learn languages and participate in various forms of activism.

mgr Oliwia Maliborska

Jestem psychologiem i psychoterapeutką, absolwentką psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jestem w trakcie całościowego szkolenia w zakresie psychoterapii organizowanego przez Katedrę Psychoterapii UJ CM przygotowującego do uzyskania certyfikatu PTP. 

Doświadczenie zdobywałam poprzez staże w Klinice Psychiatrii CM UJ, Szpitalu im. dr J. Babińskiego oraz Szpitalu im. L. Rydygiera. Pracowałam na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym oraz w Centrum Wsparcia Rodzin. Na co dzień pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi w prywatnej poradni Strefa Life. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. 

W pracy interesują mnie zagadnienia związane z psychotraumatologią oraz zaburzeniami osobowości. Prywatnie sporą część czasu poświęcam pasji związanej z jeździectwem oraz wycieczkach w gronie przyjaciół. 

e-mail: oliwia.maliborska@uj.edu.pl

 

I am a psychologist and psychotherapist. Graduated with a master degree of Applied Psychology. Currently I am in my final year of psychodynamic psychotherapy training run by Collegium Medicum UJ. I have acquired clinical experience by internships in Psychiatric Departments. Daily I work with adults in crisis. My areas of interest are: psychotraumatology and personality disorders. 

mgr Monika Mazur

Jestem specjalistą psychologiem klinicznym, psychoterapeutką. Ukończyłam psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, podyplomowe szkolenie specjalizacyjne w ramach psychologii klinicznej człowieka dorosłego oraz podyplomowe szkolenie psychoterapeutyczne w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Mam wieloletnie doświadczenie pracy na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego Szpitala Klinicznego im. dr J. Babińskiego w Krakowie. Pracowałam również na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym. Zajmuję się pomocą psychologiczną dla osób w kryzysach psychicznych. Interesują mnie również zagadnienia związane z psychologią zdrowia.

 

e-mail: monika1.mazur@uj.edu.pl

 

I am a psychoterapist and a clinical psychologist. I graduated with a master degree of Psychology from the Faculty of Philosophy at Jagiellonian University in Cracow.  I also completed postgraduate specialization in Clinical Psychology of Adults and psychodynamic psychotherapy training in Psychodynamic Cracow Centre. I have worked for many years in the Psychiatric Department, the Day Ward and the Hospital Clinic of the Babinski Psychiatric Hospital in Krakow. I offer psychological help to people in crisis. I’m also interested in psychology of health.  

mgr Aleksandra Michalska

Jestem absolwentką kierunku Psychologia Ogólna na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam również stosunki międzynarodowe oraz rosjoznawstwo. Doświadczenie w zawodzie psychologa zdobywałam w Poradni Zdrowia Psychicznego i na Oddziale Dziennym „Pro Vita” Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień oraz w Centrum Rozwoju STER. Ukończyłam 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, szczególnie interesuje mnie obszar zaburzeń osobowości.

W czasie wolnym chętnie wybieram się na rower czy jogę, lubię prace ogrodowe. Przepadam za kuchnią wegetariańską, literaturą i kinem s-f oraz muzyką elektroniczną. 

 

e-mail: aleksandra.michalska@uj.edu.pl

mgr Anna Nicieja

Jestem psychologiem, absolwentką psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim a także seksuologii klinicznej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie jestem w trakcie całościowego szkolenia w zakresie psychoterapii organizowanego przez Katedrę Psychoterapii UJ CM przygotowującego do uzyskania certyfikatu PTP. Doświadczenie zdobywałam poprzez staże w Klinice Psychiatrii UJ CM, Katedrze Psychoterapii UJ CM, Szpitalu im. dr J. Babińskiego oraz Szpitalu im. L. Rydygiera. Prowadziłam również Treningi Umiejętności Społecznych z dziećmi, jak i młodzieżą w Centrum Metody Krakowskiej oraz Krakowskim Instytucie Psychoterapii. Wolny czas spędzam na zajęciach z aerial jogi oraz podczas seansów kinowych. 

e-mail: anna.nicieja@uj.edu.pl

mgr Michał Niewiński

Z wykształcenia jestem psychologiem, psychoterapeutą. Ukończyłem kurs przygotowujący do certyfikatu psychoterapeuty Fundacji Krakowskiej Katedry Psychiatrii. Pracowałem między innymi w punkcie interwencji dla ofiar przemocy domowej przy GOPS, Ośrodku pomocy dla dzieci z zaburzeniami zachowania i emocji "Parkowa", Fundacji "Dom terapii" w Tarnowie, oraz jako psycholog szkolny w V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

W czasie wolnym lubię rysować oraz relaksować się uprawiając tai-chi i bieganie.

 

e-mail: michal.niewinski@uj.edu.pl

 

I am a psychologist and psychotherapist. I completed a course preparing for a psychotherapist's certificate of the Foundation of the Krakow Department of Psychiatry. I worked, among others, in the intervention center for victims of domestic violence at the Municipal Social Welfare Centre (GOPS); in "Parkowa" Center for Children with Behavior and Emotional Disorders; "Dom Terapii" Foundation in Tarnów, and as a school psychologist at the August Witkowski 5th High School in Krakow.

In my free time, I like to draw and relax by practicing tai-chi and running.

Jestem lekarzem i psychoterapeutą w trakcie całościowego 4-letniego szkolenia w zakresie psychoterapii organizowanego przez Katedrę Psychoterapii UJ CM przygotowującego do uzyskania certyfitatu PTP. Ukończyłam Iwano-Frankiwski Państwowy Uniwersytet Medyczny (IFNUM) na Ukrainie, po czym ukończyłam szkolenie specjalistyczne w zakresie psychiatrii. Pracowałam w Obwodowym Psycho-Neurologicznym Szpitalu N3 (Iwano-Frankiwsk, Ukraina) i na Katedrze Psychiatrii, narkologii i psychologii medycznej IFNUM. Obecnie jestem na lekarskim stażu podyplomowym po nostryfikacji dyplomu medycznego w Polsce.

Я – лікар і психотерапевт в процесі 4-річного навчання з психотерапії, організованого кафедрою психотерапії Ягеллонського Університету, який готує до отримання сертифікату PTP. Закінчила Івано-Франківський Національний Медичний Університет (ІФНМУ) в Україні, після чого закінчила спеціалізацію з психіатрії. Працювала в Обласній психо-неврологічній лікарні №3 (м. Івано-Франківськ, Україна) та на кафедрі психіатрії, наркології та медичної психології ІФНМУ. На даний час я перебуваю на післядипломному лікарському стажі після нострифікації мого медичного диплому в Польщі.

Konsultacje w języku ukraińskim są chwilowo wstrzymane. Dziękujemy za zaufanie i dotychczasowy kontakt.

Aktualnie istnieje możliwość konsultacji w języku polskim oraz angielskim.

 

Консультації українською мовою тимчасово припинені. Дякуємо Вам за довіру та те, що були з нами в цей час на зв’язку.

На даний момент залишається можливість консультацій польською та англійською мовами.

 

mgr Maja Piestrzeniewicz

Jestem psychologiem, absolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie w trakcie 4 letniego całościowego kursu psychoterapii organizowanego przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Babińskiego w Krakowie, atestowanego przez sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywałam poprzez liczne staże w Klinice Psychiatrii CM UJ. W wolnym czasie uwielbiam malować w Art Studio Miodowa, pracowni działającej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej.

 

e-mail: maja.piestrzeniewicz@uj.edu.pl

mgr Katarzyna Podgórska

Jestem absolwentką psychologii, psychoterapeutką w trakcie certyfikacji (PTP). Ukończyłam czteroletnie szkolenie podyplomowe organizowane przez Ośrodek Szkoleń Systemowych w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas staży, m.in. na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Behawioralnych Szpitala Uniwersyteckiego, w Ambulatorium Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii CM UJ, w Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki Katedry Psychiatrii CM UJ, oraz podczas pracy w Ośrodku Poradnictwa i Terapii Rodzin w Krakowie. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.  

 

e-mail: katarzyna.1.podgorska@uj.edu.pl

mgr Alicja Strycharczyk

Jestem psychologiem i psychoterapeutką, absolwentką psychologii stosowanej Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam całościowe szkolenie podyplomowe (5 letnie) przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty w ramach Sekcji Psychoterapii i Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie kliniczne zdobyłam m.in. w Klinice Psychiatrii CMUJ. Prowadzę psychoterapie w nurcie psychodynamicznym. Pracuję pod regularną superwizją. 

 

e-mail: alicja.strycharczyk@uj.edu.pl

 

I am a psychologist and psychotherapist. I graduated with a master degree of Psychology from the Faculty of Social Management and Communication  at Jagiellonian University in Cracow. I have completed comprehensive training preparing for the certificate of psychotherapist attested by the Scientific Section of Psychotherapy and Scientific Section of Family Therapy of the Polish Psychiatric Association. I have acquired clinical experience among others things at Child and Youth Psychiatry Clinic at Collegium Medicum.I lead psychodynamic psychotherapy. I work under regular supervision.

mgr Marzena Trytek-Jaszczyk

Jestem psychologiem, psychoterapeutką w trakcie czteroletniego szkolenia w terapii poznawczo-behawioralnej w Krakowie. Ukończyłam następujące szkolenia profesjonalne: Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ I), seksualność dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Szczególny obszar moich zainteresowań to: psychofizjologia stresu, zaburzenia lękowe, zaburzenia emocjonalne, depresja oraz zaburzenia psychosomatyczne. 

Lubię sport, podróże i literaturę faktu. 

 

DŁUŻSZA NIEOBECNOŚĆ

e-mail: marzena.trytek@uj.edu.pl

I am a psychologist and psychotherapist in my final year of the postgraduate cognitive-behavioral therapy training in Krakow. I have completed the following professional courses: Rational Behavior Therapy (RTZ I), The Sexuality of Children, Adolescents and Adults. My particular areas of interest are: psychophysiology of stress, anxiety disorders, emotional disorders, depression and psychosomatic disorders. 
 
I like sports, travel and non-fiction books.

mgr Marta Falarz - pracownik sekretariatu

Jestem absolwentką pedagogiki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Wolne chwile najchętniej spędzam w otoczeniu przyrody oraz przy dobrej książce, interesują mnie zwłaszcza reportaże i literatura faktu.

tel. 12 663 36 83
e-mail: marta.falarz@uj.edu.pl

Weronika Dudek - pracownik sekretariatu

Jestem pracownikiem sekretariatu SOWA, natomiast prywatnie kocham podróże, najbardziej te w dalekie zakątki świata, poznawanie nowych kultur oraz ludzi z pasją.

DŁUŻSZA NIEOBECNOŚĆ

tel. 12 663 36 83
e-mail: weronika.juszczak@uj.edu.pl

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Superwizorzy

Superwizor Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji. 

dr hab. n. med. Maciej Pilecki

Superwizor Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji. Specjalista psychiatrii ogólnej oraz dzieci i młodzieży, certyfikowany psychoterapeuta, superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psychoterapeuta European Association for Psychotherapy, Lider Grup Balinta Międzynarodowego Towarzystwa Balintowskiego. Kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, Katedry Psychiatrii UJ CM. Pełni również obowiązki kierownika Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.