Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Skontaktuj się z nami:

Tel. (+48) 606 406 158

Dyżurujemy:

Poniedziałek-czwartek, godz. 8:00-18:00

Piątek, godz. 13:00-18:00

 

Dnia 15.08.2022 r. Ośrodek SOWA jest nieczynny.

W kryzysowej sytuacji zachęcamy do kontaktu z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej (czynnym 24/7)

Tel. 12 421 92 82 

 

UWAGA! Od lipca 2022 r. nasi specjaliści dyżurują pod numerem tel. 606 406 158

Zapisy na konsultacje odbywają się za pomocą formularza zgłoszeniowego - dostępny jest on na naszej stronie głównej

W okresie wakacyjnym Ośrodek SOWA UJ czynny jest od pn do pt w godz. 8.00-18.00

 

Nasi specjaliści dostępni są:

od poniedziałku do piątku: 8.00-18.00

e-mail: sowa@uj.edu.pl

ul. Kopernika 27
31-501 Kraków

W celu umówienia spotkania prosimy o uzupełnienie formularza zgłoszeniowego, dostepnego na naszej stronie głównej.

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś w kryzysie, masz problemy emocjonalne lub cierpisz psychicznie.

 

Sprawy administracyjno-organizacyjne 

kontakt od poniedziałku do piątku
w godz. 9:00 - 15:00 
tel. 12 663 36 83
e-mail: sowa@uj.edu.pl

 

Kierownik SOWA

p. Jagna Kazienko
e-mail: jagna.kazienko@uj.edu.pl 

dostępna jest pod numerami 503 155 529 oraz 12 663 37 22

 

Zastępca kierownika SOWA

p. Magdalena Pająk
e-mail: magdalena.pajak@uj.edu.pl
dostępna jest pod numerem 506 006 752
                                              

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

ZNAJDZIESZ NAS TUTAJ:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

FAQ - często zadawane pytania

Zebraliśmy w jedynym miejscu najczęściej zadawane przez Was pytania.

Jeżeli masz wątpliwości dotyczące zasad funkcjonowania naszego Ośrodka, zapoznaj się z poniższymi pytaniami i odpowiedziami.

Jeśli nie znajdziesz pytania, które Cię interesuje, zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość e-mail. 

 

Aby umówić się do Ośrodka SOWA na osobiste spotkanie indywidualne, wypełnij formularz zgłoszeniowy, dostępny na naszej stronie internetowej www.sowa.uj.edu.pl 

 

Pobierz formularz, wydrukuj go, wypełnij wszystkie pola. Złóż swój odręczny podpis w wymaganych miejscach. Zeskanuj formularz lub zrób jego zdjęcie i wyślij go mailem na adres: sowa@uj.edu.pl. Następnie zaczekaj na kontakt ze strony naszych specjalistów. 

Tak. Pod numerem dyżurnym: (+48) 606 406 158 możesz porozmawiać ze specjalistą od razu.  

W większości sytuacji pomoc zostanie udzielona natychmiast, ale w zależności od dostępności naszych specjalistów, może zdarzyć się, że specjalista poprosi Cię o uzupełnienie formularza kontaktowego - wówczas zostaniesz zapisany na pierwszy wolny termin.

W sprawie przełożenia lub odwołania wizyty, prosimy o kontakt z sekretariatem Ośrodka pod numerem: 12 663 36 83. Jeśli chcesz przełożyć lub odwołać kolejną konsultację - zachęcamy do kontaktu z Twoim specjalistą – mailowo lub na MS Teams. Dane kontaktowe wszystkich specjalistów znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce “Nasz zespół”. 

Specjaliści dyżurują w określonym harmonogramie. Nie wszyscy są dostępni codziennie. Przy okazji konsultacji, umów się ze swoim psychologiem, w jakiej formie będziecie się komunikować (np. e-mail, MS Teams).  Możesz również zadzwonić do sekretariatu Ośrodka SOWA.

Zwykle pojedyncza konsultacja trwa ok. 45-50 minut. Zazwyczaj potrzeba kilku spotkań, aby zidentyfikować problem i odpowiednio dobrać formę pomocy. Ilość spotkań zależy od specyfiki i potrzeb osoby studiującej oraz jej indywidualnej sytuacji i jest proponowana przez specjalistę podczas spotkań konsultacyjnych. 

Staramy się, żeby czas oczekiwania na konsultacje był jak najkrótszy, jednak może się on różnić w zależności od aktualnego okresu w roku akademickim.  

Tak - w Ośrodku SOWA proponujemy pomoc studentom obcojęzycznym. Aby zapisać się na konsultację w j. angielskim za pomocą formularza zgłoszeniowego zapraszamy na stronę: https://sowa.uj.edu.pl/contact-us

Tak. Wtedy odbywają się ponowne konsultacje w celu zbadania kontekstu zgłoszenia i dobrania adekwatnych form pomocy. Pamiętaj, że możesz trafić na innego specjalistę.   

W SOWIE oferujemy krótkoterminowe wsparcie psychologiczne oraz wsparcie w kryzysie. Istnieje możliwość rozmowy z psychologiem i wspólnego przyjrzenia się sytuacji problemowej. 

Konsultacje prowadzone są zarówno stacjonarnie jak i zdalnie. Jeżeli aktualny stan epidemiczny na to pozwala, spotykamy się z osobami studiującymi w budynku przy ul. Kopernika 27. Najlepiej śledzić aktualne komunikaty na naszej stronie internetowej oraz w social mediach. Jeżeli z jakiegoś powodu wolisz umówić się na wizytę zdalną - poinformuj o tym psychologa. Oferujemy konsultacje zdalne na MS Teams oraz telefoniczne. 

Nie pomagamy w kwestiach technicznych oraz formalnych związanych z tokiem studiów. Jeżeli masz tego typu trudności, spróbuj kontaktu ze specjalistami z DON, Welcome Center UJ lub właściwym sekretariatem / dziekanatem czy opiekunem roku.  

Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. W uzgodnieniu z osobą studiującą decyzję w kwestii wizyty psychiatrycznej podejmuje psycholog prowadzący. To on zaproponuje Ci dogodny termin do psychiatry, jeśli tego potrzebujesz. Z pomocy psychiatrycznej w SOWA można korzystać, będąc jednocześnie pod opieką psychologiczną w naszym Ośrodku.