5 lat SOWY UJ

Ośrodek SOWA UJ ma już 5 lat. Naszą pracę rozpoczęliśmy w połowie marca 2019 r.

Od tamtej pory staraliśmy się elastycznie dostosowywać do pojawiających się wyzwań, a jedno pozostało niezmienne: stale staramy się pomagać Wam w trudnościach i kryzysach psychicznych.
Pierwszą siedzibą SOWA UJ były trzy gabinety w Pałacu Śniadeckich, w bliskim sąsiedztwie Ogrodu Botanicznego UJ.

Aktualnie mamy do dyspozycji budynek przy ul. Kopernika 27A – znajdują się tam nie tylko gabinety naszych specjalistów, lecz także odpowiednio wyposażona sala warsztatowa.
Wyzwania związane z okresem pandemicznym wiązały się ze znaczną modyfikacją formy naszych interwencji psychologicznych. Przestrzeń online stała się na jakiś czas naszym środowiskiem pracy. Kiedy to tylko stało się możliwe, wróciliśmy do spotkań stacjonarnych w naszym Ośrodku.
Od początku funkcjonowania wykonaliśmy ponad 15 tysięcy interwencji: mailowych, telefonicznych, konsultacji osobistych oraz spotkań online.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób studiujących oraz pracujących na Uczelni, poszerzyliśmy naszą ofertę o zajęcia warsztatowe, szkoleniowe, medytacyjne oraz arteterapeutyczne. Do naszego zespołu na stałe dołączył lekarz psychiatra, dzięki czemu, nasza pomoc stała się bardziej kompleksowa i skuteczna.
Staramy się pomagać Wam w kryzysach, ale i zachęcać do dbania o swoje zdrowie psychiczne na co dzień. Psychoprofilaktyka i psychoedukacja to nieodłączna część naszych działań.

Świadczymy wsparcie na rzecz osób pochodzących z Polski oraz z zagranicy. Ok. 5% osób, które się do nas zgłasza to osoby spoza naszego kraju. Anglojęzyczni specjaliści dokładają wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim jak najlepszą opiekę psychologiczną.
Bardzo dziękujemy Wam za okazane zaufanie!