Rok 2023 w liczbach

To już kolejny rok naszego funkcjonowania na Uniwersytecie Jagiellońskim. W związku z tym chcemy podzielić się z Wami ogólnymi statystykami dot. pracy Ośrodka SOWA UJ.

W 2023 roku:

• przyjęliśmy 726 nowych osób studiujących - czyli o 174 osoby więcej niż w zeszłym roku.
  • ogółem odbyło się 4017 konsultacji, z uwzględnieniem spotkań osobistych, konsultacji na MS Teams, interwencji telefonicznych oraz mailowych (o 336 więcej niż w 2022 r.)
  • otrzymaliśmy od Was 1081 formularzy zgłoszeniowych, z czego ok. 95% to zgłoszenia od osób z Polski, pozostałe formularze przesłane zostały osoby z wymian międzynarodowych, programu Erasmus, programów naukowych dla obcokrajowców.

Średnio:

• rocznie przyjmujemy: 645 nowe osoby, a ogółem rocznie przeprowadzamy 3684 interwencji
  • miesięcznie przyjmujemy: ok. 53 nowe osoby, a ogółem miesięcznie przeprowadzamy ok. 335 interwencji

Statystyki naszych przyjęć pokazują, że jednostka zajmująca się obszarem zdrowia psychicznego jest ważnym wsparciem dla osób studiujących na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dziękujemy Wam za okazane zaufanie.