Web Content Display Web Content Display

Wizyta w Centrum Dostępności UJ

W ubiegłą środę mieliśmy przyjemność spotkać się z zespołem Centrum Dostępności UJ w ich siedzibie na wizycie studyjnej.

Rozmawialiśmy o tym, jak współpracować w ramach naszych jednostek, aby zapewnić osobom studiującym Uniwersytetu Jagiellońskiego jak najlepsze wsparcie. Tematem były zarówno nasze doświadczenia, dobre praktyki jak i pomysły nowych rozwiązań na adaptacje i usprawnienia. Ścisła współpraca naszych jednostek jest podstawą tego, aby zapewnić studentom i studentkom kompleksowe wsparcie, dopasowane do ich potrzeb.

Po dyskusji mieliśmy czas aby odwiedzić budynki Centrum Wsparcia Dydaktyki oraz Małego Collegium Paderevianum, gdzie Pani Katarzyna Duraj-Per wskazywała na szereg usprawnień, wprowadzonych dla osób ze szczególnymi potrzebami. Warto dodać, że budynek Collegium Paderevianum zdobył nagrodę główną w XVI edycji konkursu „Kraków bez barier”. Jest to dla nas przykład i wzór, jak powinna wyglądać dostępność, nie tylko w sensie architektonicznym, ale i cyfrowym czy komunikacyjno-informacyjnym.